سفارش تبلیغ
صبا

 

 

نسخه pdf شماره 579

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 97/9/23:: 11:50 صبح

برای نمایش نسخه pdf روی آیکون زیر کلیک کنید

شماره 579


سخن هفته شماره 579

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 97/9/23:: 11:49 صبح

شهادت و زخمی شدن چند نفر از هموطنان:
ساعت 9صبح پنج‌شنبه حمله‌ای تروریستی در شهر چابهار به ستاد نیروی انتظامی انجام شد که بعد از صدای انفجار اولیه تا دقایقی صدای تیراندازی نیز در محل انفجار به گوش می‌رسید. تروریست‌ها با خودرو حامل موادمنفجره به ستاد انتظامی چابهار حمله کرده و قصد ورود به ستاد را داشتند که موفق نشده و با مقاومت ماموران انتظامی روبه‌رو شدند و عامل انتحاری، این خودرو را درب ورودی این ستاد منفجر کرد و به هلاکت رسید.***************************


فاجعه کهریزک با تغییر کاربری هم پاک نمی‌شود
احمدی‌مقدم فرمانده وقت نیروی انتظامی سعید مرتضوی را چنین مقصر اصلی معرفی کرد: ‌«آقای مرتضوی اصرار داشت که افراد دستگیر شده به کهریزک منتقل شوند. من مخالفتم را به صراحت اعلام کردم و گفتم آنجا نه تنها جا نداریم، بلکه آن مکان جای خطرناکی است. اما مرتضوی اصرار داشت که این افراد دستگیر شده چاقو، قمه و زنجیر داشته‌اند و از همین حیث اراذل و اوباش محسوب می‌شوند که من در آن جلسه عنوان کردم که ضبط کنید و بنویسید که من مخالف هستم و مخالفت ناجا نیز ثبت شد.»


انعکاس آیینه شماره 579

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 97/9/23:: 11:49 صبح

عدم نظارت، افزایش قیمت و ماست مختارالسلطنه

نگارنده چند روز پیش در شرکت تعاونی مسکن جامعه فرهنگیان یزد بنابه مسئولیتی که بر عهده دارم برای خرید یکی از مصالح ساختمانی درخواست دریافت پیش‌فاکتور از فروشنده‌ای نمود تا وجه اعلام شده را پرداخت و مصالح مورد نیاز را تحویل بگیرد صبح روز بعد فروشنده تلفنی اطلاع داد در ازای هر 165000 ریال باید پنجاه هزار ریال اضافه پرداخت گردد بالطبع موسسه از خرید منصرف شد و به فروشنده دیگری مراجعه و مذاکره نمود و قرار شد در ازای هر واحد درخواستی حدود 175000 ریال به حساب آن شرکت واریز گردد اما بعدازظهر همان روز نماینده فروشنده تلفنی گفته بود باید بیست درصد به مبلغ پیش‌فاکتور اضافه گردد این امر در حالی است که مقامات ذی‌ربط ادعا می‌کنند نظارت صورت می‌گیرد اما عملاً مردم شاهد هستند که گروهی از فروشندگان برابر با نظر و خواست خودشان و آن‌چه که به آن تمایل دارند عمل می‌کنند و در واقع افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها آن هم بدون حساب و کتاب حقوق ملت بویژه طبقات فقیر و مستضعف و کم‌درآمد را با چالشی بزرگ روبرو کرده است. گران شدن بی‌رویه محصولات لبنی و پروتینی، گوشت دام و طیور، بویژه وسایل و لوازم خانگی که در ردیف وسایل پر مصرف عموم خانواده‌ها می‌باشد در 6 ماه اخیر تورمی نگران‌کننده داشته و روز به روز این‌گونه مواد خوراکی و لوازم از سفره‌ها و خانه‌ها به اصطلاح کم و یا غیب شده است. آنان که در اثر بی‌توجهی و عدم نظارت و ناتوانی در انجام وظیفه اداری و قانونی که زمینه‌هایی آماده نمودند تا اجناس مورد نیاز مردم در انبارها احتکار یا هزاران اتومبیل با ارز دولتی وارد گردد، هزاران سکه به یک یا چند نفر فروخته شود، هزاران موبایل به صورت قاچاق و یا با ارز دولتی خریداری و با قیمت چندین برابر در اختیار مصرف‌کننده قرار بگیرد اکنون کجا هستند و آیا به صرف تعویض و یا تغییر سمت اداری و پست سازمانی آنان موضوع منتفی خواهد شد؟ همه‌ی نوشته...

تیتر یک شماره 579

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 97/9/23:: 11:47 صبح

صدای محرومان و مظلومان این سرزمین را به گوش جان بشنوید

مطالبه‌ی افکار عمومی و عقلای زمان جهت کنار گذاشتن مدیران و وزرای غیرهمسو با وعده‌های حضرتعالی حداقلِ خواسته‌های 24 میلیون نفر است.


آیینه یزد - صدای محرومان و مظلومان این سرزمین را به گوش جان بشنوید

متن سخنرانی علی اکبر بیدقی، دبیر مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان در روز دانشجو با حضور رییس‌جمهور در سفر استانی به سمنان:
به نام حضرت حق و عدل
پرورگار باطل را نابود و حق را پایدار می‌سازد. (ترجمه آیه 24 سوره شوری)
جناب آقای دکتر حسن روحانی، رییس محترم جمهور
امروز برای ما دانشجویان آزادی‌خواه یادآور خون و مبارزه و مقاومت است، یادآور 16 آذر سال 1332، که کارنامه‌ی خونین حکومتی استبدادی که ید طولایی در سرکوب مداوم جوانان و دانشجویان آرمان‌خواه این سرزمین داشت، بر سردر دانشگاه آویخته شد، تا این گردن‌آویز خون گواهی باشد، برای یکایک ما دانشجویان حال حاضر، که از یاد مبریم مسئولیت تاریخی و فطری خود را در مقابل هر آن که حصه‌ای از قدرت را در چنگ گرفته است اما آنگونه که شایسته است دغدغه‌ی مردم شریف این مرز و بوم را ندارد. تشکل مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان، به عنوان تشکلی منتقد و تحول‌خواه با سبقه بیست ساله که رسالت خود را احیای آرمان عدالت، برابری و آزادی می‌داند و در این راه از هیچ هزینه‌ای دریغ نمی‌کند، امروز به نمایندگی از کلیه تشکل‌های منتقد استان سمنان با شما زبان به نطق می‌گشاید. دانشجویان تحول‌خواه این سرزمین، هشت سال زمهریر سوزناک رخوت و سکون و تغییرستیزی که دولت نهم و دهم بی‌رحمانه بر تشکل‌های اصیل دانشجویی روا داشته شده بود، با مقاومت تاب آوردند و به وعده‌های شما در خصوص دانشگاهی امن و نه امنیتی و هم‌چنین امحا بدعت‌های سرکوب‌گرانه پیشین در مواجهه با دانشجویان امید بستند. اما چندی نگذشت که در دل این شور و امید، یاسی ناشی از ثبات وضع موجود ریشه دوانید. همه‌ی نوشته...

طنز شماره 579

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 97/9/23:: 11:43 صبح

عملیات انتحاری در قبال استعفای دسته جمعی!!

خان عموی دلواپسمان بعد از جلسه توجیهی با اصحاب و اذناب با عصبانیت فرمودند: این اصفهانی‌ها هم دیگر شورش را در آوردند، غلومی در حالیکه چماقش را در هوا می‌چرخاند، گفت: اجازه بفرمایید برویم ادبشان کنیم خان عمو گفتند: خیر مخرب‌ها از خودمان هستند چپ و چوله‌ها و کنسرتی‌ها که نیستند!! غلومی گفت: اوسا برای سی‌امین بار لوله‌های آبرسانی را ترکاندند؟ خان عمو گفتند: اگر تو اعلام موضع نکنی می‌گویم حتما شنیدید که نمایندگان استان اصفهان برای اعتراض به عدم اجرا شدن وعده‌های آب‌رسانی دولت و حذف بودجه استعفای دسته جمعی البته شاید صوری بود تا در فصل بودجه فشار به دولت و مجلس بیاورند. قلی گفت: اوسا دیگه نباید آرام نشست باید روی دستشان بلند شد و کارت برنده زمین زد!! خان عمو گفتند: پیشنهادت چیست؟ که غلومی باز فیوز عقلش پرید و گفت اوسا اجازه است؟ پیشنهاد می‌کنم نمایندگان یزد هم دسته جمعی دست به انتحار مصلحتی بزنند!! همه که رفتند و دولت اعتدال صاحب کلید ترسید نجاتشان می‌دهیم! خان عمو گویا حرف غلومی را پسندیدند چون لبخندکی زدند!!!

زبان‌دراز


نمایندگانی که زمین برای حسینیه گرفتند و فروختند

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 97/9/23:: 11:43 صبح

نمایندگانی که زمین برای حسینیه گرفتند و فروختند

نماینده تام‌الاختیار وزیر در شورای حفظ حقوق بیت‌المال تاکید کرد: مالک طبق قراردادی که با سازمان ملی زمین و مسکن داشته حق تغییر کاربری نداشته و وزارت راه این اراضی را تنها برای ساخت حسینیه خارج از مزایده واگذار کرده بود. زمانی که سازمان مربوطه متوجه تغییر کاربری می‌شود و شکایت می‌کند هیچ سازه‌ای روی این اراضی وجود نداشت، اما در حال حاضر ساختمان چند طبقه در این زمین در حال ساخت است. ایلنا نوشت؛ حسین معصوم درباره تخلف در تغییر کاربری یک قطعه زمین در سعادت‌آباد که برای ساخت حسینیه واگذار شده بود، گفت: در سال 85 به تعدادی از نمایندگان وقت، قطعه زمینی در خیابان درختی سعادت‌آباد با کاربری تجهیزات شهری برای ساخت حسینیه واگذار شده بود، اما این افراد برخلاف قانون، کاربری آن را تغییر داده و در حال ساخت طبقات با کاربری نامعلوم مسکونی یا تجاری هستند. وی ادامه داد: این افراد زمین را بدون اینکه حق واگذاری داشته باشند به فروش می‌رسانند و آنها هم با فرایندهای نامتعارف شهرداری را ملزم به صدور پروانه می‌کنند. معصوم تاکید کرد: مالک طبق قراردادی که با سازمان ملی زمین و مسکن داشته حق تغییر کاربری نداشته و وزارت راه این اراضی را تنها برای ساخت حسینیه خارج از مزایده واگذار کرده بود. زمانی هم که سازمان مربوطه متوجه تغییر کاربری می‌شود و شکایت می‌کند هیچ سازه‌ای روی این اراضی وجود نداشت، اما در حال حاضر ساختمان چند طبقه در این زمین در حال ساخت است. معصوم با بیان اینکه تخلف از قرارداد ابطال قرارداد را به دنبال دارد، ادامه داد: کاربری این زمین کماکان در پروانه تجهیزات شهری است، اما این افراد با توسل به یک رأی کاربری را برای ساخت و ساز تغییر داده‌‌اند.


دیدار سرپرست استانداری یزد با خانواده شهید صفاری

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 97/9/23:: 11:42 صبح

دیدار سرپرست استانداری یزد با خانواده شهید صفاری

«محمدعلی طالبی» سرپرست استانداری یزد با همسر و خانواده «شهید ایرج صفاری» دیدار و برای بازماندگان این شهید والامقام در فراق آن عزیز سفر کرده طلب اجر و صبر جمیل نمود. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «محمدعلی طالبی» سرپرست استانداری یزد، «سردار محمدرضا میرحیدری» فرماندهی نیروی انتظامی استان و تعدادی از مسئولان شهرستان مهریز با حضور در منزل «شهید سروان ایرج صفاری» که در مبارزه با قاچاقچیان و نا‌امن‌کنندگان حریم امنیت کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمد؛ با همسر و خانواده این شهید والامقام دیدار و گفت ‌و گو کردند. سرپرست استانداری یزد با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهید صفاری ادای احترام کرد و برای بازماندگان این شهید والامقام از خدای متعال طلب اجر جزیل و صبر جمیل نمود.


دیدار یاران دیرین در دبیرستان رسولیان

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 97/9/23:: 11:42 صبح

دیدار یاران دیرین در دبیرستان رسولیان

آیینه یزد - دیدار یاران دیرین در دبیرستان رسولیانمحمدعلی وزیری-
در سال 1345 دبیرستان ملّی رسولیان با 27 نفر دانش‌آموز زیر نظر شهید بزرگوار آیت‌ا... صدوقی تاسیس شد. صاحب امتیاز دبیرستان مرحوم دکتر نیک‌پور از منسوبان مرحوم رسولیان و اعضای گروه فرهنگی علوی عبارت بودند از: شهید دکتر سیدرضا پاکنژاد، مرحوم دکتر رمضانخانی، مرحوم سید ولی‌ا... خاتمی و مرحوم صالحی‌زاده. در سال 1346 شادروان سید محمد شمس‌الدین خرمی عهده‌دار ریاست دبیرستان شدند. دکتر پاکنژاد هر هفته عصر پنج‌شنبه در دبیرستان به سوالات مذهبی دانش‌آموزان پاسخ می‌دادند.
پنجشنبه پانزدهم آذر ماه جاری تعدادی از یاران دیرین به هم رسیده حالی از ایام فراق پرسیدند. فرصتی بود که مو سفیدان فارغ از عنوان و پست لحظاتی، جوانی را از نو سربگیرند و شادی ایام شباب را مزه‌ای دوباره کنند. شایان ذکر است که دانش‌آموزان دیروز از اقصی نقاط جهان و ایران به یزد آمده بودند از جمله مهندس حسین ضرابی‌زاده صاحب پنجاه گواهی ثبت اختراع و برند جهانی و مدیر ارشد شرکت‌های معتبر الکترونیک چند ملیتی که از کانادا آمده ولی علیرغم چهل سال جلای وطن و تدریس در دانشگاه‌های معتبر جهانی سادگی صداقت و لهجه یزدی را با علاقه به فرهنگ شهر خود حفظ نموده بود. این‌بار نوبت به دبیرستان خیر نیکوکار رسولیان رسید که آغوش خود را بر روی دانش‌آموختگانش که امروز در لباس وزیر و مدیر ارشد معلم پزشک و مهندس و صنعتگر و... هستند بگشاید فرصتی شد که به روان هیجده شهید والامقام و درگذشتگان این مدرسه خصوصا والامرد خیر آن روانشاد حاج محمدتقی رسولیان و فرزندش شادروان مهدی رسولیان ادای ادب گردد. شورآفرین‌ترین لحظات مراسم حضور مجدد مدعوین در کلاس‌هایی که به یاد قدیم رشته طبیعی، ریاضی و ادبی نامگذاری شده و تدریس مجدد معلمان سال‌های دور ارزیابی کردم نکته تامل‌برانگیز برخلاف مرسوم اینکه زنگ تفریح که زدند دانش‌آموز و معلم میلی به بیرون آمدن از کلاس نداشتند. چشم‌های مردان میانسال که بر کرسی دانش‌آموزی نشسته بودند برق شوق جوانی می‌زد و دل کندن مشکل می‌نمود و شکوه مراسم در تقدیر و سپاس از دبیران سال‌های دور این مدرسه در مسجد روانشاد رسولیان بود. آیینه یزد با تحسین از دست‌اندرکاران مراسم یاد یاران دیرین در دبیرستان رسولیان به روان خیران و تمامی نیک‌اندیشان، شهدای عظیم‌الشان و درگذشتگان این معبد دانش و بینش درود می‌فرستد.


ابراهیم رئیسی و 600 گزارش از تخلف انتخاباتی

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 97/9/23:: 11:41 صبح

ابراهیم رئیسی و 600 گزارش از تخلف انتخاباتی

آیینه یزد - ابراهیم رئیسی و 600 گزارش از تخلف انتخاباتیحجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی نامزد اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم می‌گوید: مشکلات اقتصادی و معیشتی مساله اصلی کشور است که می‌توان این مشکلات را حل کرد. اما برخی مشکلات را اقتصادی نمی‌دانند و دنبال راهکار سیاسی هستند در حالی که ما معتقدیم مشکلات اقتصادی، ریشه اقتصادی دارد. وی در پاسخ به این پرسش که اگر شما رئیس‌جمهور می‌شدید وضعیت کشور بهتر بود، گفت: خدا رحم کرد که رئیس‌جمهور نشدم که دلار 5 هزار تومان شود! وی با اشاره به اینکه درآمدهای ارزی باید مدیریت شده و در جهت منافع کشور به کار گرفته شود بیان کرد: باید منابع و مصارف ارزی به درستی مدیریت شود. نقدینگی اگر در اختیار تولید قرار نگیرد، به سیل بنیان کن تبدیل می‌شود. پرسیدند اگر شما بودید چه می‌کردید؟ ما تولید مسکن را متوقف نمی‌کردیم، قانون فرانسه را بر قانون مترقی محیط زیست خود ترجیح نمی‌دادیم، مرکز هوشمند در رابطه با کنترل قاچاق بنزین را تعطیل نمی‌کردیم. رئیسی همچنین درباره مالیات آستان قدس خاطرنشان کرد: آستان قدس مالیات ارزش افزوده و مالیات تکلیفی می‌پردازد، اما مالیات را هم باید از یقه سفیدها گرفت که فرار مالیاتی می‌کنند. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا از مشکلات مردم آگاهی دارید گفت: نقش مدیریتی در حل مشکلات تا 70 درصد است. حرف‌های ما را بعد انتخابات همین آقایان زدند. ما گفتیم آنقدر شغل می‌شود درست کرد ولی گفتند حرف پوپولیستی می‌زنید. بعد انتخابات همین حرف‌های من را مطرح کردند. رئیسی همچنین در مورد شکایت خود از انتخابات سال گذشته بیان کرد: به گفته شورای نگهبان انتخابات گذشته یکی از پرتخلف‌ترین انتخابات‌ها بود من 600 گزارش از تخلف انتخاباتی داشته‌ا‌م. در آن مقطع بسیاری از بخشداری‌ها، فرمانداری‌ها، استانداری‌ها و وزارتخانه‌ها به ستاد انتخاباتی تبدیل شده بود، من به نظر شورای نگهبان پایبند بودم اما این نظر را داشتم که باید به تخلفات رسیدگی شود، چون نباید مجموعه دولت مستقر به یک ستاد انتخاباتی تبدیل شود، در حال حاضر تمام توجه من مربوط با انجام وظایفم در آستان قدس است و فعالیت‌های من سمت وسوی انتخاباتی ندارد، اما برای تضمین سلامت انتخابات پیگیر شکایات هستم.بازدید امروز: 1418 ، بازدید دیروز: 1790 ، کل بازدیدها: 1713563