سفارش تبلیغ
صبا

 

آغاز پیش ثبت نام مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع)

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 97/11/27:: 12:2 عصر

پیش ثبت نام مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع)


برای اطلاعات بیشتر روی تصویر کلیک کنید.


پیش ثبت نام پیش دبستانی دخترانه و پسرانه در مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) آغاز شد.


نسخه pdf شماره 598

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 98/2/27:: 5:26 عصر

برای نمایش نسخه pdf روی تصویر زیر کلیک کنید

شماره 598


سخن هفته شماره 598

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 98/2/27:: 5:25 عصر

خروج از برجام به نفع ایران نیست
اردشیرسنایی گفت: برجام نتیجه توافق کشورهای موسوم به 1+5 و ایران بود. منتها می‌توان گفت توافق اصلی میان ایران و آمریکا بود و از این جهت می‌توان گفت با خروج واشنگتن از این توافق عملا چیزی از برجام باقی نماند. اما این مساله بدان معنا نیست که ما در شرایط کنونی دست به اقداماتی همچون خروج از برجام و یا NPT بزنیم. به‌نظر می‌رسد اگر تهران دست به چنین اقداماتی بزند، طرف مقابل به هدفش که همانا خروج ایران از برجام بوده خواهد رسید. در این صورت ایران متهم به خروج از برجام می‌شود و در نتیجه آن، فشارها بیشتر شده و اجماع بین‌المللی علیه تهران شکل می‌گیرد.**************************به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف در جمع گروهی از اعضای انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به سخنان دانشجویان در مورد رفع حصر، گفت: نماینده‌ای که وعده رفع حصر داده، خلاف گفته است؛ چرا که رفع حصر جزو وظایف نمایندگی نیست؛ در عین حال ما رفع حصر را به عنوان یک مسأله ملی که انسجام ملی را بالا می‌برد، مورد پیگیری قرار دادیم و با تشکیل کارگروه و جلسات متعدد گام‌هایی برداشتیم، آقای روحانی نیز گفته که از حصر پوسته‌ای بیشتر باقی نمانده است. لذا روند قابل قبولی است هرچند اعتقاد داریم که این موضوع باید تا الان حل می‌شد البته ملاحظات دیگری نیز بوده که با سعه‌صدر باید مسائل را حل کرد.


انعکاس آیینه شماره 598

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 98/2/27:: 5:24 عصر

سیمای درخشان خاتمی و وعده‌های بر زمین مانده روحانی

هنوز در خاطر عده‌ای از مردم یزد نقش بسته و نقل بعضی مجالس و محافل شده است که مرحوم حاج علی‌اکبر ریسمانیان تاجر مسلمان و خیر یزدی (1325-1267 شمسی) وسیله پارچه‌بافی دوران جوانی خود را کنار حجره خویش در بازار یزد گذاشته بود تا هر روز آن را ببیند و فراموش نکند با چه وضعی روزگار می‌گذرانیده و چون خواست پروردگار بر این تعلق گرفته به ثروت و مکنت دست یابد مستضعفان و ناتوانان شهر را درنظر داشته باشد و در انجام معاملات و داد و ستد انصاف را رعایت نماید.
«دانش‌آموز لرستانی کتاب گل‌آلود و به جا مانده از سیل را به سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش تقدیم می‌کند و از آن مقام می‌خواهد کتاب را در دفتر کار خود قرار دهد تا هر وقت آن را دید به یاد دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده بیفتد و نسبت به بازسازی مدارس تخریبی اقدام نماید.»(1)
در خبرها آمده بود «رئیس‌جمهور در پی فهمیدن ماجرای پرداخت نشدن طلب سیل‌زدگان سال 1395 عصبانی شده و به رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور سریع پرداخت مطالبات را داده است...»(2) و این موضوع نشان می‌دهد مشاوران این مسأله مهم را یادآوری ننموده و مردم را در سختی و تنگنا نگه‌داشته‌اند. همه‌ی نوشته...

تیتر یک شماره 598

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 98/2/27:: 5:23 عصر

حاکمیت را دوگانه کردیم یک بخش انتصابی و یک نهادهایی انتخابی

هاشمی رفسنجانی دو ماه پس از جنگ می‌گوید شاید ما می‌توانستیم جلوی جنگ را بگیریم. ما ترسو نیستیم اما برای ایران می‌ترسیم.


آیینه یزد - حاکمیت را دوگانه کردیم یک بخش انتصابی و یک نهادهایی انتخابی

مناظره بین سید مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب و سیدمحمود نبویان فعال سیاسی اصولگرا با موضوع بررسی «علل مشکلات کشور و راه‌های برون رفت از آن» در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سید مصطفی تاجزاده در این نشست گفت: موضوع بحث مشکلات جامعه است و جامعه ما با مشکلات جدی مواجه است. یک دسته مشکلات کوتاه‌مدت وجود دارد و مشکلاتی است که متعلق به چهار دهه جمهوری اسلامی ایران است. ما حتی با مشکلات کوتاه‌مدت‌‌ هم به دلیل مشکلات ساختاری مواجه هستیم. وی افزود: وقتی مشکلات را به رئیس‌جمهور می‌گوییم می‌گوید اختیار ندارم. ایشان در این جلسه اخیر گفت آقای اوباما 19 بار از من تقاضای ملاقات کرد، یا وزیر علوم من انتخاب سیزدهم من است. وقتی آقای ظریف آمد ایشان نه تنها در جلسات نبود حتی در عکس‌ها هم حضور نداشت. همه‌ی نوشته...

طنز شماره 598

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 98/2/27:: 5:20 عصر

زبان‌دراز راه علاج دردهای کهنه‌مان را پیدا کرد

با هیاهوی بچه‌ها داخل حیاط از خواب عصرگاهی پریدم از پنجره که بیرون را نگاه کردم زبان‌دراززادگان باز معرکه گرفته بودند و همگی ضمن بالا و پایین پریدن با دست‌افشانی و انجام حرکات موزون هماهنگ پا و دست در معیت کمر می‌خواندند (آقامون جنتلمن است جنتلمن) حالا بلرزون بابا، بنده هم با دم‌پایی کهنه و با یک لنگه اضافه به سراغشان رفتم گفتم: خجالت بکشید که ناگاه اخوی هم با لگد در خانه را کوبید و چماق به دست برای پاک کردن این لکه ننگ از دامن خانواده زبان‌دراز اقدام جانانه کرد و از خانه اخوی هم با شلنگ آب‌پاش به کمکمان آمدند و عموزادگان را سرکوب نمودند. در این حال اخوی‌زاده فریاد کشید عجیب نیست با یک دست زدن و آواز خواندن همه توجه‌ها به سمت ما و برای تنبیه‌مان جلب شد، ولی یکبار اینطور همگانی به ما نگاه نکردید. در این میان یک پیشنهاد خلاقانه به ذهنم آمد برای اینکه همه توجه‌ها به دانش‌آموزان کپرنشین و مدارس در حال تخریب جمع شود پیشنهاد می‌نمایم دانش‌آموزان زیر سقف ترک خورده آواز «معین» بخوانند که می‌گوید: کسی که فرش می‌بافد... جوانان مجرد و بیکار و در خانه مانده آهنگ «شماعی‌زاده» بخوانند که می‌خواند «واسه دختر شما خواستگارها آمده» این هم توجه به خانواده و هم ازدواج است. آن عده از معلمان و مدیران که زیر خط فقر نگه داشته شده‌اند اعم از شاغل و بازنشسته به جای جلسه و نامه و تجمّع و تحصّن در میان میدان شهر دایره زنگی بزنند و بخوانند: «گندم گل گندم ای خدا زحمت مال ما سودش مال آقازادگان» البته برای جلوگیری از ضرب و شتم توصیه می‌کنم آهنگ «بقیه بقو» از «تتلو» بخوانند نه حالا بلرزون بابای ساسی مانکن که اگر گفتند چرا این‌گونه خواندی عرض می‌شود: تتلو در انتخابات به دست سید محرومان آب توبه سرش ریخته‌اند. غرق در دنیای توهم و خیالات موهوم بودم که دوباره صدای «دامبلی دیمبل» شروع شد و یکی می‌گفت ساز شما ناساز است که ما با آن حرکات موزون انجام نمی‌دهیم اگر سازتان را کوک کنید با شما هستیم!!

زبان‌دراز


22 متهم شرکت پدیده با صد جلد پرونده

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 98/2/27:: 5:19 عصر

22 متهم شرکت پدیده با صد جلد پرونده

آیینه یزد - 22 متهم شرکت پدیده با صد جلد پروندهاولین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به شرکت پدیده، در مشهد برگزار شد. قاضی منصوری با اعلام رسمیت جلسه از حاضران خواست تا طبق قانون نظم جلسه را رعایت کنند. رئیس دادگاه با اشاره به روند رسیدگی به تخلفات متهمان این پرونده، گفت: پرونده در حال حاضر دارای 22 متهم و بیش از 100 جلد بوده و پیگیری‌های قانونی در خصوص تخلفات احتمالی برخی مسئولان که در انجام وظایف خود قصور داشته‌اند مفتوح است و از دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی می‌خواهیم که در راستای احقاق حقوق عامه تمامی اقدامات لازم را به انجام برسانند. قاضی منصوری از نماینده دادستان عمومی و انقلاب مشهد خواست تا کیفرخواست صادره در خصوص متهمان پرونده را قرائت نماید. قاضی صفری نماینده دادستان خطاب به دادگاه، اخلال در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در کلاهبرداری از طریق تبلیغات گسترده و خرید و فروش اوراق موسوم به سهام پدیده، تصاحب و حیف و میل اموال مردم و ارائه گزارش خلاف واقع را تنها بخش‌هایی از تخلفات متهمان طبق کیفرخواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد دانست. نماینده دادستان پس از قرائت کیفرخواست از دادگاه محترم خواست تا در چارچوب موازین قانونی عدالت را درخصوص اطراف پرونده اجرا کند. پس از قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان، قاضی منصوری از دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی خواست تا به‌عنوان مدعی‌العموم مطالب خود را بیان نماید. غلامعلی صادقی با اشاره به روند اقدامات قانونی انجام شده در خصوص این پرونده گفت: هیچ‌کس با فعالیت‌های قانونی اقتصادی مخالف نیست و دستگاه قضائی همواره نشان داده که حامی فعالیت‌های مولد اقتصادی قانونی است؛ اما انحرافات قانونی مسئولان شرکت پدیده از جمله تغییر غیرقانونی گسترده کاربری اراضی و مانند آن در کنار تبلیغات گسترده و اغواگرانه رسانه‌ای ادامه یافت و موجب واردآمدن خسارات متعدد مادی و معنوی جمع زیادی از مردم شد. دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی افزود: با وجود تذکرات متعدد داده شده و برگزاری جلسات مختلف با مسئولان این شرکت برای توقف تبلیغات و اقدامات خلاف قانونی، متاسفانه این تخلفات ادامه یافت و عدم نظارت موثر نهادهای مالی بر روند فعالیت‌های این شرکت، مشکلات را تشدید کرد.


دلسردی جامعه به احزاب هم سرایت کرده است

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 98/2/27:: 5:19 عصر

دلسردی جامعه به احزاب هم سرایت کرده است

آیینه یزد - رهامی دلسردی جامعه به احزاب هم سرایت کرده استیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه شاهد سستی فعالیت جریان‌های سیاسی برای انتخابات هستیم، گفت: دغدغه جامعه مسائل معیشتی است و نه انتخابات و همین دغدغه معیشتی بر فضای سیاسی کشور تأثیر گذاشته است. محسن رهامی با بیان اینکه فعالیت‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان اجمالا شروع شده ولی خیلی علنی نیست، اظهار کرد: اگر فعالیت‌ها به اسم انتخابات باشد، قانونا می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند؛ بنابراین بخشی از فعالیت‌های انتخاباتی در شکل جلسات برگزار می‌شود، اما نسبت به دوره‌های گذشته، فعالیت‌های انتخاباتی بسیار ضعیف است. وی افزود: یک دلیل فعالیت ضعیف اصلاح‌طلبان انتخابات به فضای عمومی کشور برمی‌گردد. مردم در انتخابات 94 با هزار امید به لیست امید رای دادند و مخصوصا بعد از انتخابات96 منتظر ایجاد تحولاتی در کشور بودند، اما با پیش آمدن تحریم‌های مجدد آمریکا و توقف برجام و برخی کارشکنی‌های داخلی، همه وعده‌ها محقق نشد. این فعال سیاسی بیان کرد: دلسردی جامعه به احزاب و تشکل‌های سیاسی هم سرایت کرده است. هنوز در شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان هم وحدت نظری ایجاد نشده است. چهره‌های سیاسی اصلی اصلاح‌طلبان در شورای سیاست‌گذاری حضور ندارند و افرادی که جای آن‌ها آمده‌اند توانایی ایجاد موج در جامعه را ندارند. همه این عوامل موجب شده است که شاهد نوعی سستی در حرکت انتخابات باشیم. وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر جلساتی درباره انتخابات وجود دارد، اما قابل مقایسه با فعالیت‌های انتخاباتی مجلس دهم نیست، تصریح کرد: در زمان انتخابات مجلس دهم در مقطع زمانه فعلی، ما به اکثر استان‌ها سفر کرده بودیم. من با هادی خامنه‌ای و رسول منتجب‌نیا استان به استان می‌رفتیم و مردم را به حضور در انتخابات دعوت می‌کردیم. مردم هم امیدوار بودند مشکلات حل شود، اما شرایط آنطورکه انتظار بود، فرق نکرد.


ضیافت افطاری با پول بیت المال خلاف وجدان است

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 98/2/27:: 5:18 عصر

ضیافت افطاری با پول بیت‌المال خلاف وجدان است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید: در شرایطی که مردم برای سفره افطار با مشکل اقتصادی مواجه هستند برپایی ضیافت افطاری با پول بیت‌المال خلاف وجدان است. عزت‌ا... یوسفیان ملا در خصوص افطاری ندادن با بودجه دولتی، گفت: در قانون بودجه سال 97 دولت را از برگزاری ضیافت افطاری با پول بیت‌المال ممنوع کرده بودیم اما در قانون بودجه امسال چنین ممنوعیتی لحاظ نشده اما بسیاری از وزارتخانه‌ها رأسا به این موضوع ورود و ضیافت افطاری با بودجه و اعتبار دولتی را ممنوع کرده‌اند. وی ادامه داد: برخی وزرا به صورت خودجوش، اجازه برگزاری ضیافت افطار با بودجه دولتی را به زیرمجموعه‌های خود نداده‌اند، بنابراین اگر ضیافتی با بیت‌المال انجام شود خلاف قانون نیست. نماینده مردم آمل در مجلس تاکید کرد: با این حال از آنجا که مردم برای تهیه افطار ساده و خرما با مشکل مواجه هستند، خلاف وجدان است که دستگاه‌های دولتی با پول بیت‌المال ضیافت افطاری بگیرند البته مشخص است که با بودجه و اعتبار شخصی افطار بدهند، اشکالی ندارد.


تلاش برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مسئولیت اجتماعی همه ماست

ارسال شده توسط هفته نامه آیینه یزد در 98/2/27:: 5:17 عصر

تلاش برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مسئولیت اجتماعی همه ماست

استاندار یزد در مراسم جشن گلریزان ویژه کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد استان، بر مشارکت مردم و خیرین در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد به عنوان یک مسئولیت اجتماعی تاکید کرد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، یکشنبه شب 22 اردیبهشت ماه 98، مراسم جشن گلریزان ویژه کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد استان با حضور «محمدعلی طالبی» استاندار یزد، «محمدرضا حبیبی» رئیس کل دادگستری استان، «عباس حیدری» مدیرکل حوزه استاندار و جمعی از مسئولان، خیران ‌و مردم استان در سالن شهید عباسپور برق منطقه‌ای یزد برگزار شد. استاندار یزد در این مراسم ضمن تقدیر از همه بنیانگذاران سنت حسنه جمع‌آوری کمک برای آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد در کشور و استان و با اشاره به اینکه زمینه مشارکت و همراهی در چنین برنامه‌هایی با توجه به رفتارهای اجتماعی و فرهنگی و اعتقادات مذهبی مردم در بالاترین سطح وجود دارد، ‌گفت: این هنر ماست که بتوانیم از این ظرفیت‌ و زمینه‌های موجود به خوبی استفاده کنیم. «‌محمدعلی طالبی» ‌ادامه داد: ‌عواطف انسانی و دینی در حد بسیار بالایی در جامعه وجود دارد و به عنوان مثال در همین حوادث طبیعی سیل اخیر در استان‌های مختلف کشور دیدیم که بار اصلی کمک به سیل‌زدگان را گروه‌های مردمی در جای جای ایران برعهده داشتند. وی با اشاره به اینکه همدلی مردم در کمک به سیل‌زدگان بسیار افتخارآمیز بود، ‌افزود: حتی افرادی که بضاعت مالی بالایی نداشتند هم به سیل‌زدگان کمک کردند. عالی‌ترین مقام اجرایی استان خاطرنشان کرد: در بحث زندانیان نیز هر سال مشارکت مردم را در جشن گلریزان و در طول سال در مناسبت‌های مختلف مشاهده می‌کنیم و به عنوان مثال چند روز پیش در فضای مجازی شهر یزد کمپینی برای کمک به یک زندانی به راه افتاد که با استقبال و اعتماد بسیار خوب مردم، به فاصله کوتاهی کل مبلغی که برای پرداخت دیه مورد نیاز بود فراهم شد و این موضوع نشان می‌دهد که باید اعتماد مردم را در مسیر درست جلب نماییم. طالبی با بیان اینکه «همه ما مسئول شرایطی هستیم که به خاطر آن امروز تعدادی از همشهریانمان در زندان‌ها به سر می‌برند»، گفت: این شرایط را یک نفر ایجاد نکرده بلکه محصول یک جامعه است. استاندار یزد ادامه داد: از این رو همه باید برای اصلاح جامعه و رفع گرفتاری‌هایی که عده‌ای دچار آن هستند، دست به دست دهیم و از خطاهایی که ممکن است عده‌ای گرفتار آن شوند پیشگیری نماییم.بازدید امروز: 112 ، بازدید دیروز: 381 ، کل بازدیدها: 1873206